Bez kategorii

Johnson’s Baby wprowadza na rynek kartony wielokrotnego użytku


Johnson’s Baby wprowadza na rynek nową gamę wkładów, sprzedawanych w nadających się do recyklingu kartonach papierowych zawierających 90% mniej plastiku w porównaniu z istniejącymi butelkami na przybory toaletowe Johnson’s Baby.

Wraz z wprowadzeniem na rynek, Johnson’s Baby staje się pierwszą marką artykułów toaletowych dla dzieci, która wprowadza na rynek w Wielkiej Brytanii papierowy karton nadający się do ponownego wykorzystania.

Nowe kartony to łatwe w nalewaniu, ekologiczne wkłady do ulubionych przez rodzinę produktów marki w Wielkiej Brytanii: szamponu dla niemowląt, kąpieli przed snem i mycia od góry do dołu.

Wprowadzona w Wielkiej Brytanii od tego miesiąca oferta wkładów zostanie wprowadzona w tym roku na ponad 20 rynkach w regionie EMEA. Zalecana cena detaliczna (RRP) wkładów jednolitrowych zaczyna się w Wielkiej Brytanii od 4,25 GBP, oferując konsumentom lepszą wartość w stosunku do ceny za ml w porównaniu z sugerowaną ceną detaliczną obecnego asortymentu butelkowanego. Asortyment wkładów jest sprzedawany przez Sainsbury’s i Amazon, a od połowy maja będzie dostępny w Boots, Tesco, Superdrug i Ocado.

Hannah French, dyrektor ds. marketingu na Europę Północną, Johnson & Johnson Consumer Health, powiedziała: „Od tego miesiąca rodzice będą mogli kupować te same produkty Johnson’s Baby, które kochają, ale teraz w całkowicie nadających się do recyklingu opakowaniach papierowych. Ułatwiamy rodzinom dokonywanie bardziej zrównoważonych wyborów, za pomocą tylko jednej zmiany w ich codziennej rutynie”.

Kartony do napełniania są wykonane głównie z papieru, który posiada certyfikat FSC Mix z dobrze zarządzanych źródeł. Kartony zawierają niewielką ilość plastiku – około 8g na 1 litrowe opakowanie, co oznacza znaczne zmniejszenie zużycia plastiku – w celu ochrony formuły wewnątrz i utrzymania struktury opakowania. Każde 11 202 sprzedanych opakowań wkładów pozwoli zaoszczędzić jedną tonę odpadów z tworzyw sztucznych.

Gdy kartony są puste, można je poddać recyklingowi tam, gdzie istnieją urządzenia. 92% rad lokalnych w Wielkiej Brytanii ma możliwość recyklingu kartonów papierowych. Kartony można również poddać recyklingowi w lokalnych centrach recyklingu gospodarstw domowych.

Projekt kartonu zawiera prostą infografikę, która krok po kroku wyjaśnia, jak ponownie napełnić istniejącą plastikową butelkę, a konsumenci mogą dowiedzieć się więcej za pomocą dołączonego kodu QR, który zawiera proste instrukcje wideo i informacje na temat recyklingu pustego kartonu.

Badania konsumenckie wykazują zainteresowanie kupujących opcjami wielokrotnego napełniania, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Jedno z niedawnych badań konsumentów w Wielkiej Brytanii, przeprowadzone przez Zappi ScreenIt, wykazało, że kartony do napełniania były postrzegane jako przyjazne dla środowiska, innowacyjne, wygodne i łatwe do zrozumienia.

French kontynuował: „W Johnson’s Baby naszym zadaniem jest budować na lepsze jutro. Częścią tej pracy jest ulepszanie naszych opakowań. Asortyment wkładów to najnowszy krok w podróży Johnson’s Baby, będący kontynuacją innych ogromnych zmian, takich jak przejście na opakowania wacików bez plastiku, które pozwoliły zaoszczędzić równowartość 30 milionów plastikowych toreb na zakupy

Leave a Reply