Bez kategorii

BOBST MASTER DM5

BOBST MASTER DM5 został zaprojektowany z myślą o automatyzacji, ponieważ każdy moduł jest obsługiwany za pomocą technologii cyfrowych. Sukces prasy wynika z faktu, że większość czynności ręcznych, zwykle związanych z drukiem fleksograficznym, została zautomatyzowana za pomocą technologii BOBST, takiej jak DigiFlexo do automatycznej rejestracji cyfrowej oraz ustawiania i kontroli nacisku druku. Zapewnia to również rejestrację między jednostką cyfrową a stacjami fleksograficznymi, zarówno przed, jak i po drukowaniu cyfrowym, co oznacza, że ​​operator może ufać, że maszyna zachowa rejestrację i będzie pracować autonomicznie. Rezultatem jest ultraszybki czas ustawiania, wyjątkowo długi czas pracy bez przestojów i wyjątkowa powtarzalność. Nie wspominając o tym, że jeden operator może obsługiwać cały system.

„Jednym z powodów, dla których wybraliśmy DM5, oprócz części cyfrowej, jest automatyzacja tradycyjnego drukowania”, mówi Spreafico. „Grupy fleksograficzne są dobrze zintegrowane i wyposażone w technologię kamer z automatyczną kontrolą rejestrów na każdej stacji. Prasa jest również bardzo łatwa w obsłudze i oferuje zmiany zadań w locie, non-stop półobrotową zmianę wykrojników oraz system matrycy odpadowej, który może wykonać nawet najbardziej skomplikowane kształty wymagane przez naszych klientów”. Dodał, że osiągnięte czasy konfiguracji były porównywalne z tymi, które można było spotkać w samodzielnym druku cyfrowym, pomimo wieloprocesowego charakteru wysoce upiększonych zadań.

Podłoża, które można zadrukować na prasie, obejmują samoprzylepne etykiety, lekką tekturę i opcjonalnie nieobsługiwaną folię. Firma IBE była mile zaskoczona odkryciem, że prasa może również obsługiwać aplikacje do wina. „W przypadku niektórych etykiet na wino wydrukowanych na mniej teksturowanych papierach byliśmy w stanie zastąpić technologię offsetową DM5”, zauważa Spreafico.

Co więcej, IBE odkryło, że trwałość nadruku może konkurować z sitodrukiem bez konieczności laminowania, co pozwoliło zaoszczędzić na tworzywach sztucznych, zmniejszyć grubość etykiet i uprościć proces wykańczania. Atramenty charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i działanie środków chemicznych, dzięki czemu nadają się do etykiet naklejanych na różne produkty chemiczne.

„Naprawdę osiągnęliśmy cel, instalując DM5, zwłaszcza, że ​​rynek wciąż wymaga małych i średnich ilości oraz coraz częstszych zamówień”, mówi Spreafico. „Tego rodzaju usługi o krótkim czasie realizacji w połączeniu z jakością i powtarzalnością to główne korzyści, jakich doświadczają nasi klienci

Leave a Reply