Bez kategorii

Konwersja etykiet „All-in-One, All-Inline”

Jeszcze jedno spojrzenie na ostatnie postępy w druku cyfrowym prowadzi nas do IBE, Srl , konwertera etykiet w Verderio we Włoszech, który jest jednym z pierwszych, który zainstalował Master DM5 firmy Bobst . Ten hybrydowy system wykorzystuje zarówno technologię druku fleksograficznego, jak i cyfrowego druku atramentowego utwardzanego promieniami UV. Ale to nie wszystko. System „All-in-One, All-Inline” oferuje również gruntowanie, laminowanie, ozdabianie folią na gorąco lub na zimno oraz sztancowanie rotacyjne. Ten jednoźródłowy, całkowicie Bobstowy aspekt DM5 jest cechą wyróżniającą, zauważa Bobst.

„Największą zaletą DM5 jest dla nas to, że jest bardzo konkurencyjna w przypadku średnich przebiegów od 2000 do 8000 metrów, które są zakresem najbardziej pożądanym przez naszych klientów”, mówi dyrektor generalny IBE, Roberto Spreafico. „Druga to elastyczność — dzięki wszechstronności prasy i doskonałej integracji technologii druku cyfrowego i analogowego możesz wykonać dowolny rodzaj pracy wymaganej przez rynek, od najbardziej złożonej do najprostszej etykiety, w jednym przejściu.

„Sektor etykiet zawsze był przyzwyczajony do krótkich wymagań dotyczących czasu wprowadzenia produktu na rynek, być może dlatego, że etykieta jest jedną z ostatnich rzeczy, które umieszcza się na opakowaniu. Szybkość jest więc kluczem do sukcesu na tym rynku. Aby spełnić te oczekiwania, potrzebujemy możliwości szybkiej realizacji. Czasami dostarczamy etykiety w ciągu zaledwie dwóch lub trzech dni i właśnie tutaj technologia cyfrowa i automatyzacja odgrywają ogromną rolę”.

Chociaż firma Bobst ma ugruntowaną pozycję światowego lidera w zakresie technologii druku analogowego, jest to nowość w dziedzinie technologii cyfrowych. Zanurzył palce w cyfrowych wodach w 2017 roku w ramach joint venture o nazwie Mouvent. Zachęcony niedawnym i ciągłym rozwojem druku cyfrowego w przestrzeni opakowań, firma Mouvent stała się częścią rodziny Bobst w lipcu 2021 roku.

Istotą technologii Mouvent jest klaster. Jest to kompaktowe, solidne i skalowalne rozwiązanie, które integruje cztery głowice drukujące Fujisamba, mechanikę wyrównywania głowicy, zarządzanie atramentem oraz oprogramowanie sterujące każdą głowicą drukującą. Daje to prędkość drukowania do 100 metrów/min przy maksymalnej rozdzielczości natywnej 1200×1200 dpi. Oznacza to również łatwą i szybką konserwację, ponieważ każdą jednostkę można wymienić u klienta przy minimalnej interwencji ręcznej.

„Kolejną zaletą DM5 jest ozdoba w linii, która dodaje wartości bez tworzenia wąskiego gardła w produkcji”, mówi Spreafico. „Zdecydowaliśmy się uwzględnić wszelkiego rodzaju opcje wykańczania i zdobienia, aby drukować wysokiej jakości etykiety w jednym przejściu, dzięki czemu możemy najlepiej obsługiwać wszystkie sektory i branże — na przykład branże etykiet na kosmetyki i wina, które wymagają najwyższego poziomu zdobienia. ”

Leave a Reply